Champagne André Clouet Chalky Brut karbis (Chardonnay) 750 ml 12,5 % vol

49.00

Päritolu: Prantsusmaa, Champagne, Bouzy. André Clouet eelkäijad on viinamarju kasvatanud 1741 aastast maadel, mis saadi Napoleonilt suurepärase töö eest kuninga kirjapidajana. André Clouet ja tema poeg Jean Francois Clouet on täna Maison Clouet omanikud. Neile kuulub kokku ~10 ha viinamarjaaedu Bouzy külas, kõik klassifitseeritud Grand Cru aiad ja veiniviljelus on orgaaniline. Bouzy piirkond on tuntud suurepärase hea struktuuriga Pinot Noir poolest. Pinnas on kriidi ja pisut savi segune.
André Clouet Chalky on täiesti uus champagne, 100% Chardonnay sordist kriidiselt pinnaselt, mis on moodustunud 200 miljonit aastat tagasi. Esmaesitlus mai lõpp 2021.
Valmistamine: Tegemist on Blanc de Blancs Champagne’ga. Chardonnay viinamarjad on käsitsi korjatud 1/3 mäenõlvadelt lõunapoolselt küljelt ning 2/3 Cote des Blanc idapoolsest osast. Peale pressimist toimub fermentatsioon väikestes roostevabast terasest tankides temperatuuril 16-18° C. Segamisel on kasutatud 2013 aastakäigu veine ning. Küpsemine toimub maja all kriidisesse pinasesse rajatud vanades tunneli moodi veinikeldrites ja pudelid seisavad seal pärmisademel 7 aastat. Ümberkorkimine toimub käsitsi ning dosage on ultra Brut 6 g/L.
Välimus: Kahvatukollane, keskmine vahusus.
Aroom: Tunda mineraalsust, tsitrusvilju, valgeid luuvilju, Valge Klaari õuna ja elavat värskust.
Maitse: Kuiv, keskmise täidlusega, tasakaalus happesusega ja pika järelmaitsega.
Tooteandmed: Dosage 6 g/L.
Toidusoovitus: Austrid, mereannid, koorikloomad, ceviche.
Serveerida: aperitiivina 8 °C juures, roogadega 10 °C juures.

49.00

Add to cart
Osta kohe
TOOTEKOOD: 1210 Kategooriad: ,
Kaubamärk

André Clouet

0
Vanusekontroll
Kas oled vanem, kui 18 aastane?
X