Martin Codax Albarińo Rias Baixas “Organistrum” 750 ml 13% vol

23.00

Organistrum on keskaegne keelpill, mida Santiago de Compostelasse viivates külades ja keskaegsetes linnades mängitud läbi aegade. Albariño Organistrum valmistatakse viinamarjadest mis on kasvanud 110 m kõrgusel merepinnast. Selle viinamarjaistanduse viinamarjad valmivad tavaliselt varem kui meie ülejäänud istandustes ja neis on kõrge suhkrusisalduse tõttu suurem potentsiaalse alkoholi osakaal. Veini kääritamise esimene faas tehakse roostevabast terasest vaatides. Teine faas kääritatakse Allier prantsuse tammevaatides, kus käärimine toimub ca 3 kuud. Kui see protsess on lõppenud, jäetakse Organistrum stabiliseerimiseks uuesti roostevabast terasest tünnidesse, vein seisab seal seitse kuni kaheksa kuud, enne kui see villitakse pudelitesse.
Värvus: Puhas atraktiivne õlgkollane värv, milles on särav sidrunisära.
Aroom: Kõrge intensiivsusega aroomis on tunda õrna vanilje puudutust koos tammevaadise elegantse ja läbistava puidulõhnaga. Samuti on ülekaalus sidruni, greibi ja kõigi valgete luuviljaliste parfüümide vihjed. Prantsuse Allier tammevaat toob esile oma erilise ja iseloomuliku maheduse, andes veinile kerge suitsulõhna.
Maitse: Kuiv, heas tasakaalus ja täidlane. Selle püsivus ja keerukus muudavad Organistrum harmooniliselt ümaraks ning pika järelmaitsega. Selle veini teeb erakordseks täiuslik ja tasakaalustatud sümbioos Albariño viinamarjasordi ning Allieri tammevaadsite antud erakordse struktuuri vahel.
Toidusoovitus: Mereannid, karbid, linnuliha, riis, juust.

23.00

Add to cart
Osta kohe
TOOTEKOOD: 6954 Kategooriad: ,
Kaubamärk

Martin Codax

0
Vanusekontroll
Kas oled vanem, kui 18 aastane?
X